Projektowanie i druk

Projekt i druk

Od ponad 10 lat dbamy o wizerunek naszych klientów. To w studiu graficznym odbywa się najważniejszy etap produkcji materiałów reklamowych, informacyjnych i opakowań. Na nic zaawansowane technologie druku, tysiące złotych wydane na kampanie reklamowe, jeśli projekt graficzny jest nieskuteczny. Posiadamy bogatą wiedzę w zakresie wizerunku, komunikacji marketingowej i przelewamy ją w gotowe projekty, które nie tylko cieszą oko, ale również niosą odpowiedni przekaz i są skuteczne.

Zapewniamy pełen zakres usług: koncepcję merytoryczną, kreację marki, logo, tworzenie spójnego wizerunku, wykonywanie zdjęć, projekty graficzne, skład DTP, przygotowanie do druku.

Drukarnia offsetowa i cyfrowa

Druk cyfrowy:
– nakłady od 1 sztuki
– terminy „od ręki”
– druk ze zmiennymi danymi

Druk offsetowy:
– korzystny przy większych nakładach
– druk do formatu B1
– niski koszt jednostkowy

Drukarnia cyfrowa

Druk cyfrowy dedykowany jest dla małych nakładów lub gdy termin od ręki jest priorytetem.

Zalety druku cyfrowego:

– drukuj tyle, ile potrzebujesz – nawet jedną sztukę, dodruk możesz zlecić w każdej chwili,

– ekspresowy termin realizacji, dla większość standardowych zamówień to 24 godziny, a nawet kilka godzin, jeśli jest taka potrzeba,

– personalizacja, czyli druk ze zmiennymi danymi, bardzo przydatny gdy np. drukujemy zaproszenia, nalepki z danymi teleadresowymi itp.,

– brak kosztów przygotowalni, matryc, wydruków próbnych, makulatury.

Drukujemy na papierach standardowych i ozdobnych o gramaturze 80-350g/m2. Dla maszyny cyfrowej maksymalny format papieru to 450×320 mm!

Drukarnia offsetowa

Druk offsetowy dedykowany jest dla większych nakładów, tym bardziej, jeśli termin nie musi być na zaraz.

Zaletą technologii offsetowej jest niski koszt jednostkowy kopii. Niestety, wysoki jest tu koszt uruchomienia produkcji (przygotowalnia, matryce i narząd maszyny), dlatego bardziej opłacalne jest gdy ten koszt rozłożymy na większy nakład. Druk charakteryzuje się bardzo wysoką jakością oraz niską ceną jednostkową, przy średnich i wysokich nakładach.

Niewątpliwymi zaletami druku offsetowego są także: możliwość druku na bardzo grubych kartonach do 0,6 mm, możliwość druku do formatu B1 (100×70 cm), a także druk dodatkowymi farbami z palety Pantone.

 

Drukarnia sitodrukowa

Technologia ta jest wykorzystywana do druku na podłożach, których nie da się zadrukować w innych maszynach drukarskich jak bardzo grube podłoża (tektura lita, pcv itp.), torby papierowe, ofertówki foliowe i wiele innych. Technologia ta jest także wykorzystywana do lakierowania wybiórczego UV, dającego efekt wypukłości tylko w wybranych miejscach. W tej technologii używamy farb i lakierów utrwalanych promieniami UV, co daje trwały i odporny na warunki atmosferyczne nadruk, a także daje możliwości druku na różnorodnych podłożach, poczynając od papieru i na tworzywach sztucznych kończąc (folie, płyty pvc, drewno, tektura). Ograniczeniem technologii jest odwzorowanie przejść tonalnych, nadruk jest monochromatyczny.

 

zobacz nasze realizacje

 

Introligatornia

Uwieńczeniem pracy drukarni jest nasza introligatornia, która zajmuje się obróbką wydruków: bigowanie, składanie (falcowanie), laminowanie, foliowanie, perforacja, nacinanie materiałów samoprzylepnych, sztancowanie (wykrawanie do określonego kształtu), laserowe grawerowanie i wycinanie, tłoczenie, wiercenie otworów, lakierowanie UV po całości lub wybiórcze, oprawa zeszytowa, klejona, twarda, spiralna metalowa, bindowanie.

Wszystkie powyższe procesy wykonujemy w jednym miejscu bez pośredników, co zapewnia nie tylko dobrą cenę, ale także wysoką jakość i ekspresową realizację.

 

Drukarnia wielkoformatowa

Drukujemy na papierze, foliach samoprzylepnych, banerach, płótnie czy tapecie, w najwyższej fotograficznej jakości. Wykonujemy m.in.:

– banery
– rollupy
– plakaty
– fototapety
– obrazy na płótnie
– rolety okienne
– tablice
– nalepki, folie samoprzylepne
– folie okienne (One Way Vision, przyklejane elektrostatycznie)
– wydruki do podświetleń, np. na przystanki, citylighty

Drukujemy w technologii lateksowej

– druk lateksowy to najbardziej innowacyjna technologia druku wielkoformatowego na świecie

– najwyższa jakość druku w porównaniu z innymi technologiami jak solwent czy uv

– świetne odwzorowanie kolorów dzięki zastosowaniu 6 atramentów, dzięki temu ma szersze spektrum barwne i łagodniejsze przejścia tonalne, szczególnie ważne w kolorach skóry, czy nieba.

– Ekspresowa realizacja – wydruki lateksowe są gotowe do dalszej obróbki raz po opuszczeniu maszyny, nie potrzebują schnięcia.

– Piękne kolory na lata – druk lateksowy bez laminatu i dodatkowych zabezpieczeń jest odporny na warunki atmosferyczne przez ponad 3 lata, a we wnętrzach przez ponad 20 lat

– Technologia druku lateksowego jest najbardziej przyjazną dla zdrowia i środowiska technologią na świecie.

– Wydruki lateksowe są całkowicie bezwonne, nietoksyczne, przez co można je stosować bez obaw w przedszkolach, mieszkaniach, pokojach dziecięcych, co jest potwierdzone licznymi certyfikatami

Główne różnice pomiędzy technologiami druku wielkoformatowego?

Do niedawna technologie druku wielkoformatowego można było podzielić na:

1. Wydruki odporne na warunki atmosferyczne (wilgoć, promieniowanie słoneczne, duże różnice temperatur, uszkodzenia mechaniczne). W tej grupie dominowały druk solwentowy i UV, ale cechuje je niska jakość wydruku (szczególnie druk solwentowy) oraz ich toksyczność (druk solwentowy i UV)

2. Wydruki nieodporne na warunki atmosferyczne, ale o wysokiej jakości druku (druk pigmentowy i atramentowy). Obydwie te technologie są bezwonne i nietoksyczne, dzięki temu że rozpuszczalnikiem w tuszach jest woda, ale za to wydruki nie są odporne na warunki zewnętrzne.

Druk lateksowy wyznaczył nowy standard, łączy zalety wszystkich technologii jednocześnie eliminując ich wady. Technologia lateksowa zapewnia wydruk wysokiej jakości, w pięknych kolorach, całkowicie nietoksyczny i bezpieczny dla zdrowia., a jedn

Kontakt

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS

KONTAKT

Dane kontaktowe

ul. Północna 46A, 16-400 Suwałki
(w prawo za salonem KIA, tuż przed Stollarem)
tel. +48 87 566 74 98
e-mail: xpression@xpression.com.pl

Studio graficzne

e-mail: sg@xpression.com.pl

Zamowienia

e-mail: zamowienia@xpression.com.pl

Serwer FTP

host: ftp.xpression.com.pl
login: klient@xpress.webd.pl
hasło: klient2014

Social media